Dostosuj filtry:
Cena
 • od
  do

Sprawdź nasze sofy

Sofy

 • promocja
 • promocja
 • nowość
 • promocja
 • nowość
 • promocja
 • nowość
 • promocja
 • nowość

Sofy i kanapy w roli głównej

Sofa jest centralnym elementem, wokół którego kręci się całe nasze życie domowe. Wygodna knapa stała się niezbędnym uzupełnieniem naszych domów, ponieważ symbolizuje miejsce, w którym każda rodzina dzieli chwile intymności, beztroski i odpoczynku. Dostępna w nieskończonej ilości kombinacji materiałów, konfiguracji i kolorów, sofa znacząco determinuje styl otoczenia, w którym jest umieszczona.

Sofa do salonu – jak ją wybrać?

Zakup sofy do salonu to bardzo ważny wybór zarówno w przypadku nowych domów, jak i w projekcie modernizacji starego mieszkania. Pierwszymi aspektami do rozważenia jest dostępna przestrzeń i liczba osób mieszkających w domu. Zbyt duża kanapa do salonu może utrudniać ludziom przechodzenie i poruszanie się po pokoju; z drugiej strony mała sofa może być niewygodna lub nawet bezużyteczna, jeśli często masz w domu wielu gości. Jeśli Twój salon ma ograniczoną przestrzeń, dwuosobowa sofa może być dla Ciebie właściwym wyborem. Jej niewielkie rozmiary pozwolą na stworzenie strefy relaksu nawet w niewielkim salonie. W przypadku małych pomieszczeń wskazane jest również zastosowanie sofy ze schowkami. Jeśli masz do dyspozycji pokoje średniej wielkości, możesz zdecydować się na klasyczną trzyosobową sofę, którą można ustawić przy ścianie lub pośrodku pokoju (o ile model ma tapicerowane plecy). W średniej wielkości pomieszczeniu możesz też zdecydować się na narożnik, który można łatwo ustawić przy dwóch ścianach pokoju, tworząc prawdziwy kącik relaksacyjny lub podzielić dwie części tego samego pokoju o różnych funkcjach poprzez „odcięcie” ich od siebie za pomocą otomany.

Modne kanapy do salonu jako element uniwersalny i wielofunkcyjny

Główną funkcją sofy jest stworzenie wygodnego miejsca do konwersacji. Sofy są idealnym miejscem na pogawędkę z gośćmi lub na wspólne maratony filmowe. Sofa sprawdza się również jako miejsce na lekturę dobrej książki - wówczas często towarzyszy jej lampa podłogowa, która może zapewnić odpowiednie oświetlenie. Kanapy rozkładane do salonu spełnią doskonale funkcję prawdziwego łóżka – zarówno na co dzień jak i od święta.

Czym charakteryzują się wygodne sofy do salonu?

Komfort jest kolejnym istotnym elementem przy wyborze mebli tapicerowanych równolegle z ich designem. Wygodna sofa musi zapewniać odpowiednią postawę siedzącej na niej osobie. Zaleca się, aby wysokość siedziska była taka, aby stopy mogły spoczywać na podłodze. Podłokietniki również nie powinny być zbyt niskie,

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl